DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

 J.Heweliusza 11/811, Gdańsk  |   +48 794 756 370

Posłaniec Kwiatowy R - Logo jak działą poczta kwiatowa
Kontakt

Blog Posłaniec Kwiatowy

blog-giganty

Wiele gatunków zwierząt, w tym również ssaki, w swojej diecie nie przewiduje spożywania mięsa. To żadna niespodzianka, ale czy wiedzieliście, że istnieją rośliny, które chętnie połaszą się na owady, czy nawet drobne zwierzątka? Wszystko za sprawą specyficznej fizjonomii i mechanizmów przyciągania zapachem. Ich organy tworzą pułapki, wydzielające lepką ciecz, do której owady z łatwością się przyklejają, padając tym samym ofiarą pozornie nieszkodliwej rośliny. Jeśli poczuliście się zaciekawieni to zachęcamy do zgłębienia tematu roślin owadożernych. Już 1 października w Gdańsku odbędzie się dwudniowe wydarzenie, które stanowi idealną okazję, by zatopić się w ten kolorowy i niezwykły świat. Festiwal Roślin Owadożernych, a właściwie „Atak Gigantów” to nie tylko magiczna wystawa, ale też liczne pokazy, show i atrakcje dla dorosłych oraz dzieci. Zbliżające się wydarzenie jest prawdziwą gratką dla roślino-maniaków.

Największy na świecie festiwal

Wydarzenie nie bez powodu przyciąga setki osób w różnym wieku. To największy tego typu festiwal na świecie. Eksponaty pochodzą z niemal 40 różnych krajów. Zaskakują kolorami, różnorodnością i wielkością. Rośliny owadożerne mogą bowiem mierzyć kilka centymetrów, ale wśród gatunków nie brakuje też większych rozmiarów. Wiele z nich można z powodzeniem hodować w warunkach domowych, zyskując jednocześnie pomocników przy walce z latającymi intruzami. Zbliżająca się żywa wystawa to doskonała okazja na spędzenie weekendu z przyjaciółmi czy rodziną. W chłodnej szarości, która ponuro zapowiada jesień, festiwal z pewnością zaczaruje i wciągnie w zielony świat, opowiadając historię niezwykłych roślin, które czekają by je zobaczyć.

Dwudniowy harmonogram wydarzenia przewiduje ciekawe prelekcje, a także atrakcje dla dzieci i warsztaty „Wyhoduj potwora na własnym parapecie”. Będziecie? Bo my na pewno i już nie możemy się doczekać!

Światowa wystawa roślin Orchidei, Bonsai i Sukulentów

Festiwal owadożernych roślin to nie jedyny element eventu. Organizatorzy zadbali o różnorodność, dlatego w cenie biletu można liczyć na uczestnictwo w Światowej Wystawie Orchidei, Bonsai i Sukulentów. To jednak to nie wszystko! Prelekcje i występy wciągną nawet najbardziej obojętną w stosunku do roślin osobę. Ponadto, w specjalnej strefie przygotowanej przez organizatora, będzie możliwość zakupu wyjątkowych i niespotykanych roślin.

Światowa Wystawa to niepowtarzalna okazja by zobaczyć tysiące orchidei, ponad stuletnie drzewka bonsai oraz przepiękne i modne sukulenty.

Daj się wciągnąć! Widzimy się 1. i 2. października 2022! 

Karol Patra

Karol Patra

Oceń artykuł
5/5

Zawsze Świeże
Kwiaty

Odkryj
Flowerboxy

Zobacz nasze produkty

Select your currency
EUREuro